www.trz.cz www.ifktv.cz www.hz.cz www.hcocelari.cz www.trisia.cz 25. února 2018 svátek má: KONTAKTY
Další zprávy
foto-rakosnickovo-hriste B.jpg
23.02.2018 15:24:09
TŘINEC - Jedno z atraktivních dětských hřišť, která od roku 2012 buduje po Česku společnost Lidl, by mohlo vyrůst také v Třinci. Potřebuje k tomu ale hlasy veřejnosti. Třinec soutěží v kategorii, v níž vyhrávají dvě města, která se umístí na vítězných pozicích a získají největší podporu hlasujících.  ...celý článek
diakonie1 B.jpg
23.02.2018 13:13:28
TŘANOVICE - Lidé, kteří se ocitli náhle bez prostředků, jsou nemocní, žijí na hranici i pod hranicí chudoby: Všichni, kteří bojují s financemi a nevychází, si mohli ve středu 21. února dojít pro pomoc do Sen centra v Třanovicích.  ...celý článek
TK ministr Brabec_B.jpg
23.02.2018 09:35:42
OSTRAVA - Další miliardu korun na zlepšení ovzduší poskytne Ministerstvo životního prostředí (MŽP)  Moravskoslezskému kraji. Řekl to včera na tiskové konferenci ministr Richard Brabec. Větší část peněz bude investovat do pokračování kotlíkových dotací.  ...celý článek
Kultura
22.02.2018 13:16:52
TŘINEC - Jména hlavních krasobruslařů, kteří v připravovaném muzikálu Sněhurka na ledě roztančí ledové plochy českých hal, jsou již známa. Nyní produkce odtajnila také jména hvězd, které pohádkovým bytostem propůjčí své hlasy. ...celý článek
Právník radí
22.02.2018 15:34:59
Na ne příliš známý institut předsmluvní odpovědnosti je potřeba při uzavírání smluv rovněž pamatovat. Tento institut byl nově zakomponován do občanského zákoníku, když v minulosti byl řešen pouze v rámci soudní praxe. ...celý článek
Anketa
Zpravodajství TŽ-MS
Podpis_smlouvy B.jpg
15.02.2018 10:32:18
Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet. ...celý článek
Inzerce
Masáže
08TH01.jpg

Zaměstnancům hutě letos porostou mzdy až o 6,6 %

Dodatek kolektivní smlouvy podepsali představitelé TŽ a OS KOVO včera po poledni. Foto: Jiří Wawrzacz
31.01.2017 08:57:53

Růst výdělku zaručí v letošním roce zaměstnancům Třineckých železáren kolektivní smlouva. Dodatek pojednávající o růstu mezd podepsali členové vrcholového vedení hutě spolu s představiteli ZO OS KOVO v pondělí 30. ledna.

V kolektivní smlouvě je pro rok 2017 dohodnut zaručený růst mzdy o 4,1 %, za splnění výsledku hospodaření o dalších 2,5 %. Bude-li se firmě dařit, mohou tedy zaměstnanci získat celkový nárůst mzdy ve výši 6,6 %. V rámci růstu dojde zároveň k posílení tarifních mezd.

Pracovníkům hutě budou i v roce 2017 náležet zaměstnanecké výhody v podobě příspěvku na stravování, poukázek na relaxační aktivity v hodnotě převyšující 3,5 tisíce korun a řada dalších nad rámec zákoníku práce. Mezi nimi například příspěvek do penzijního připojištění, který letos firma zvýší zaměstnancům o padesát korun.

„V letošním roce plánujeme historicky největší investice do modernizace a obnovy zařízení, a to ve výši tří miliard korun. Pochopitelně to bude mít vliv na hospodaření firmy,“ uvedl generální ředitel hutě Jan Czudek. Investice jsou podle jeho slov nezbytné pro další zdravé fungování firmy a zachování jejího postavení na tuzemském i světovém trhu.

„Je to naše jediná možná obrana proti importu z Číny i jiných zemí – nabízet našim zákazníkům takové výrobky a služby, které se nedají nahradit,“ dodal. Podotkl, že firma, potažmo každý zaměstnanec, si na navyšování mezd musí vydělat. Třinecké fabrice se to v posledních letech daří i přes složité poměry na trhu s ocelí.

Průměrný výdělek v Třineckých železárnách v roce 2016 překročil 29 100 korun a přesahuje tak průměrný výdělek v kraji i v republice. Celkový nárůst činil v roce 2016 10,8 % oproti dohodnutým 4 %. A to i přesto, že situace na trhu nebyla ve IV. kvartále vlivem růstu cen surovin vůbec jednoduchá a negativně ovlivnila výsledek hospodaření. 

„Lidem je potřeba za odvedenou práci poděkovat a adekvátně ji odměnit. Naše představy o výši odměny se mohou lišit, ale je třeba pamatovat na to, že firma funguje jako celek. Musí být dostatek peněz nejen na mzdy, obnovu zařízení, opravy a v neposlední řadě na nové technologie vedoucí ke zvýšení produktivity a kvality našich výrobků,“ podotýká Ivo Žižka, ředitel pro personalistiku a administrativu.

„Jsme rádi, že jsme se dohodli na růstu mezd v tak složité době,“ komentoval výsledek dohody předseda ZO OS KOVO TŽ František Ligocki. Dodal, že nastavené priority ve vyjednávání se podařilo prosadit. „I když ne v takové výši, jaké jsme původně požadovali, museli jsme jít do určitého kompromisu. Dnes mohu konstatovat, že se nám podařilo dohodnout pro zaměstnance Třineckých železáren solidní základní nárůst mezd. Nejdůležitější teď je, aby se firmě dařilo naplňovat finanční plán, a tím plnit hospodářské výsledky, díky nimž mohou zaměstnanci počítat s dalším navýšením mezd,“ dodal.

Dodatek kolektivní smlouvy týkající se odměňování podepsali dnes předseda Představenstva TŽ Jan Czudek a předseda ZO OS KOVO TŽ František Ligocki. Podpis připojili člen Představenstva TŽ Ivo Žižka, místopředseda ZO OS KOVO TŽ Marcel Pielesz a předseda odborové organizace provozu Válcovna trub v Ostravě Martin Frömel.  

V Třineckých železárnách pracuje aktuálně 7 000 lidí, a to včetně provozů v Ostravě – Vítkovicích, Starém Městě a Závodě sochorová válcovna v Kladně a Univerzální tratě v Bohumíně.

Petra Jurásková, mluvčí firem ve skupině TŽ - MS