Aktuality
23.10.2017 10:42:39
HOKEJ Třinečtí hokejisté vynulovali i ve druhém utkání v sezoně nováčka z Jihlavy a po výhře 3:0 jsou v extralize druzí se stejným počtem bodů jako vedoucí Kometa. Oceláři si rozdělili branky rovnoměrně po jedné do každé z třetin a postupně je vstřelili Tomáš Marcinko, Martin Růžička a David Cienciala. ...celý článek
11.10.2017 12:19:28
Tři soutěže v řemeslném umu dnes pro žáky devátých tříd základních škol vyhlásili představitelé tří firem. Firma Hamrozi v instalatérství, Strojírny a stavby v obrábění a Třinecké železárny v technických dovednostech. ...celý článek
Aktuálně
20.10.2017 11:43:28 Dětské pískoviště si vybrali dva muži k odpolední siestě. Jeden z nich tam však zvesela pil pivo a kouřil. Před třineckými strážníky sice cigaretu uhasil, ale konzumaci alkoholu na veřejnosti popřel, proto bude událost postoupena příslušnému správnímu jednání k dořešení.
19.10.2017 13:23:07 Pozornost hlídky třinecké městské policie zaujal podnapilý muž, který vulgárně obtěžoval cestující na autobusovém stanovišti v Třinci. Na upozornění strážníků, aby se uklidnil, se dal na útěk a na výzvy nereagoval, ale fyzicky zdatní strážci zákona jej ihned dostihli. Muž z Českého Těšína si svým vulgárním jednáním vysloužil příkaz na blokovou pokutu a zápis do registru přestupků.
16.10.2017 11:34:56 Část obyvatel Třince a dalších přilehlých obcí přišla v sobotu 14. října v odpoledních hodinách díky neopatrnosti stavebního dělníka o elektrickou energii. Čtyřiašedesátiletý řidič nákladní Tatry při couvání zapomněl na vytažené rameno, se kterým ukládal skleněné díly protihlukové stěny. Ramenem poté zavadil o vedení vysokého napětí, následkem čehož došlo k jeho přetržení a výpadku elektřiny v třineckých částech Podlesí, Oldřichovice a Nebory a také v Ropici. Od proudu tak odřízl 25 trafostanic. Škoda byla předběžně odhadnuta na třicet tisíc korun. Muž je  podezřelý z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.
13.10.2017 08:55:06 Strážníci městské policie byli přivoláni do místní prodejny potravin, kde přistihli nezletilé dítě při drobné krádeži. Teprve 9letý chlapec přes mříže venkovního skladu vytáhl láhev coca-coly, přičemž byl jednou z prodavaček přistižen. Zboží bylo nepoškozené vráceno zpět a klučina předán matce s náležitým poučením, že věc bude oznámena správnímu orgánu a sociálnímu od-boru.
Kultura
17.10.2017 15:44:13
ČESKÝ TĚŠÍN - Malíř, grafik, ilustrátor, scénograf, tvůrce divadelních loutek, hudebník, skladatel. Žijící v Českém Těšíně třinecký rodák Bronisław Liberda zasvětil umění šedesát ze svých letošních 80 let. Životní jubileum se rozhodl oslavit i výstavami. ...celý článek
Právník radí
23.10.2017 14:50:42
Srážky se provádějí z čisté mzdy, která se vypočte tak, že se od mzdy odečte záloha na daň z příjmů fyzických osob srážená z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků, pojistné na důchodové spoření a podobně. ...celý článek
20.10.2017 22:59:32
HOKEJ - Třinečtí hokejisté udolali Plzeň 3:2 v prodloužení a po minulé výhře nad Kometou Brno porazili během týdne podruhé lídra soutěže. Oceláři otočili zápas z 0:1 a 1:2. Poprvé vyrovnal Jiří Polanský, který dal 200. gól v soutěži. ...celý článek
17.10.2017 21:13:15
HOKEJ Třinečtí hokejisté porazili Kometu Brno 4:1 a sesadili ji z čela soutěže. Po bezbrankové úvodní třetině se Oceláři ujali vedení 1:0 a 2:1 přesilovkovými trefami Erika Hrni a Martina Růžičky, který v poslední části zkompletoval hattrick. ...celý článek
15.10.2017 21:52:45
HOKEJ Třinečtí hokejisté zakončili první čtvrtinu základní části extraligy výhrou v Mladé Boleslavi 3:2. Oceláři si vypracovali brankami Martina Adamského, Davida Ciencialy a Zbyňka Irgla třígólový náskok, který domácí začali stahovat až v poslední třetině. ...celý článek
13.10.2017 23:09:32
HOKEJ  - Třinečtí hokejisté se dnes dozvěděli, že se v osmifinále Ligy mistrů střetnou s Malmö. Švédský klub vyhrál svou základní skupinu, ve které bodoval ve všech šesti utkáních a prohrál jen v prodloužení na ledě Komety Brno. ...celý článek
12.10.2017 18:46:24
VZPÍRÁNÍ -  Třinecký vzpěrač Jakub Gorný rozšířil svou početnou sbírku trofejí o další dva tituly z mistrovství ČR do 20 a 23 let v kategorii do 105 kg. Talentovaný závodník, který se v této sezoně ohromně zlepšil, zdolal v trhu 140 kg a v nadhozu 160 kg. ...celý článek
10.10.2017 23:10:26
HOKEJ Třinečtí hokejisté porazili doma HV 71 Jönköping 3:0 a postoupili v Lize mistrů do play off. Oceláři v přímém souboji o druhou příčku v základní skupině vedli nad švédským mistrem už po deseti minutách o dvě branky. Všechny góly vstřelila druhá formace ve složení Adamský-Polanský-Svačina. ...celý článek
09.10.2017 00:43:15
HOKEJ - Třinečtí hokejisté udolali v boji o třetí místo extraligové tabulky Chomutov 4:3 v prodloužení. Utkání, ve kterém se vedení překlápělo na obě strany, rozhodl v čase 62:59 v přesilové hře Martin Růžička. ...celý článek
07.10.2017 00:25:45
HOKEJ - Třinečtí hokejisté si po výborném výkonu poradili s pražskou Spartou jednoznačně 4:1. Oceláři vedli po trefách mladíků Davida Ciencialy a Ondřeje Kovařčíka už v šesté minutě o dvě branky. Další dvě přidali v přesilových hrách Vladimír Roth a Martin Adamský. Šimona Hrubce připravil v závěru o druhou nulu sezony Miroslav Forman. ...celý článek
03.10.2017 23:01:19
HOKEJ Třinečtí hokejisté podlehli v dramatickém utkání v Jönköpingu místnímu HV 71 1:2 po nájezdech. Oba týmy se v odvetě střetnou o postup do osmifinále Ligy mistrů, přičemž Ocelářům stačí doma získat bod. ...celý článek
01.10.2017 22:16:07
HOKEJ Třinečtí hokejisté získali v posledních dvou kolech jeden bod. Oceláři nejdříve ztratili domácí neporazitelnost, když podlehli Olomouci 3:4 po nájezdech. V dalším utkání vyšli naprázdno ve Zlíně, kde inkasovali tři branky v poslední třetině a prohráli 0:4. ...celý článek
29.09.2017 09:03:55
TŘINEC Po úspěšné premiéře bruslařského odpoledne na části Jablunkovské ulice v Třinci přichází organizátoři s opakováním. Úsek od TGM až po Základní školu Dany a Emila Zátopkových budou mít inline bruslaři jen pro sebe poslední zářijový den od 15.30 do 20.00. ...celý článek
28.09.2017 18:33:05
ATLETIKA Karolína Sasynová potvrdila na žákovském mistrovství ČR roli největší favoritky a běžecký závod 1500 metrů ovládla stylem start-cíl. Tratí prolétla v čase 4:43.89 s náskokem pěti sekund před druhou závodnicí v pořadí. ...celý článek
26.09.2017 15:59:06
SILOVÝ TROJBOJ - Jan Trefný vytvořil nový světový rekord v mrtvém tahu do 19 let ve váhové kategorii do 110 kilogramů. Třinecký silák uzvedl 291 kilogramů a formu si skvěle načasoval, protože mu rekordní výkon vynesl titul mistra světa. ...celý článek
25.09.2017 07:56:09
FOTBAL - Třinečtí fotbalisté donutili trenéra pražské Slavie Jaroslava Šilhavého, aby o přestávce zvýšil na své svěřence hlas. Naši hráči ve třetím kole Českého poháru vedli na hřišti mistra překvapivě 1:0, ale soupeř ve druhém poločase otočil pěti góly skóre na konečných 1:5. ...celý článek
1-10 | 11-20 | Vše