www.trz.cz www.ifktv.cz www.hz.cz www.hcocelari.cz www.trisia.cz 22. srpna 2017 svátek má: KONTAKTY
Další zprávy
Kamiony_most - kopie.jpg
22.08.2017 13:48:47
ROPICE - Obloukový most v Ropici si opět vezmou do péče dělníci. Oprava je naplánována na tento víkend. V sobotu i neděli bude průjezd obcí obousměrně uzavřen. Dopravní značky řidiče navedou na objízdné trasy. V případě nepříznivého počasí se oprava o týden posune.  ...celý článek
TH logo HutníkB.jpg
22.08.2017 13:39:41
ŘEKA - Opravdu nevšední bylo zasedání obecního zastupitelstva minulou středu v Řece. Kromě toho, že se zastupitelé na schůzi dostavili oblečeni do triček s logem obce, starosta si sám chtěl snížit plat a nakonec si všichni – zastupitelé i občané – pochutnávali na huse.  ...celý článek
hrubec_B.jpg
22.08.2017 12:43:51
HOKEJ Třinečtí hokejisté vyhráli počtvrté v klubové historii Rona Cup. Oceláři na turnaji postupně porazili Žilinu 4:3, Mulhouse 6:1 a k celkovému jim stačila v posledním utkání remíza s domácím Trenčínem 3:3.  ...celý článek
Kultura
21.08.2017 14:39:08
REGION – Uplynulý víkend patřil v obcích oslavám. Písečanští, Smilovičtí, Mostečtí či Hrádečtí oslavovali dny svých obcí, Vendryně pak zase po roce ožila karnevalovým rejem. ...celý článek
Právník radí
22.08.2017 08:21:24
Dnes se budeme věnovat tématu, které je v mnoha ohledech široce diskutováno, jak v rámci veřejné debaty, tak v odborných kruzích. Tímto tématem je euthanasie, která představuje fatální dopad na život člověka. ...celý článek
Anketa
Zpravodajství TŽ-MS
MS vuhz 02 cmyk B.jpg
22.08.2017 10:48:34
Pro ohřev teplé vody a vytápění části budov v areálu podniku využije od příštího roku společnost VÚHŽ z Dobré odpadní teplo z krokové pece. Dceřiná firma Třineckých železáren připravila investiční projekt využití spalinového výměníku v celkové hodnotě dvou milionů korun. ...celý článek
Inzerce
hifistyl.gif
32TH01.jpg

Huť rozděluje z fondu 350 000 korun neziskovým organizacím regionu

logoTZ.jpg
06.09.2014 10:52:41

Vylepšit tábořiště pod Javorovým, podpořit volejbalovou ligu pro mladé v Českém Těšíně nebo obnovit krojový šatník nejmladším tanečníkům folklorního souboru. Tomu všemu a dalším projektům pomohou peníze rozdělené z Dobročinného fondu Třineckých železáren (TŽ).

O přízeň bojovalo s třiceti projekty šestadvacet neziskových organizací z Třinecka, Jablunkovska i Českotěšínska u široké veřejnosti, která své sympatie vyjádřila prostřednictvím SMS zpráv. Ty s nejvyšším počtem se pak dostaly do užšího výběru komise vedené generálním ředitelem TŽ Janem Czudkem. Peníze na svou činnost nakonec získá 18 projektů, které lidem v regionu přináší lepší volnočasové aktivity, sportovní činnosti, aktivity pro duševní rozvoj, charitu i propagaci regionálních tradic. Rozhodoval počet hlasů veřejnosti, ale také záměr projektu a lokalizace.

První tři vítězné projekty získají z Dobročinného fondu každý 50 000 korun, dalších pět projektů pak po 20 000 korun a deset projektů 10 000 korun. „Oceňuji, že máme v regionu tolik nadšených lidí, kteří svou činností zlepšují kvalitu života místních a je nám ctí alespoň částečně na jejich záslužnou práci přispět z výtěžku prodeje vstupenek z letošního Hutnického dne,“ řekl Jan Czudek. Výtěžek ve výši 340 650 korun huť navýšila tak, aby celková částka v součtu vyšla 350 000 korun. 

 

Přehled oceněných projektů

 

50 000 korun

P14     Táboříme v Beskydech    

5. přední hlídka Royal Rangers Třinec   

Pozvednout úroveň tábořiště pod Javorovým.

P23                 Q-Liga 2014/2015  

Evangelizační centrum M.I.S.E., Církevní organizace, Český Těšín 

Nabídnout mladým lidem ve věku 15 - 30 let možnost aktivně strávit svůj volný čas (5.ročník volejbalové ligy)

P20     "Nové brucliki a fortuchi“  - obnova krojového šatníku pro nejmladší tanečníky folklorního souboru Łączka     

Dětský folklorní soubor Łączka - fungující při Základní a mateřské škole Stanisława Hadyny s polským jazykem vyučovacím Bystřice      

Obnova a rozšíření krojové výbavy pro nejmladší tanečníky.

20 000 korun

P15     Aktivity s využitím koní pro děti s autismem           

Voltiž Duha, o.s., Dolní Domaslavice      

Prostřednictvím koní učit děti s autismem navazovat a rozvíjet sociální kontakty a dovednosti.

P18     „Kolem světa za 90 let“    

ZŠ a MŠ S. Hadyny s polským vyučovacím jazykem, Bystřice          

Přiblížit veřejností historií, vývoj a směřování PMŠ, seznámit s nabídkou, s níž mateřská škola reaguje na současný společenský vývoj u příležitosti oslav 90. výročí vzniku mateřské školy s polským jazykem vyučovacím v Bystřici.

P13     Koně pomáhají      

Občanské sdružení Chewal, Bystřice     

Získat finanční prostředky na odborné vedení hippoterapie pro klienty s handicapem, především malé děti.

P7       Učíme se hravou formou - pořízení Tematických kufříků a založení Klubu deskových her           

Místní knihovna Vendryně          

Zvýšit návštěvnost knihovny na základě pořízení deskových her a naučných kufříků a také prohloubit vzájemné vztahy mezi Čechy a Poláky, rodiči (prarodiči) a dětmi.

P24     MLADÝ DESIGNÉR

infinity-progress o. s., Mosty u Jablunkova

Představit žákům 7. - 9. tříd základních škol v Jablunkovském regionu práci designéra, který se může uplatnit v mnoha odvětvích, rozvinout u nich kreativní a logické myšlení a ukázat jim, jak taková tvorba funguje v praxi.

10 000 korun

P9       „Padá ti hvězda, tak si něco přej“ aneb Plesové odpoledne pro handicapované - 4. ročník

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. v Třinci      

Společné setkání handicapovaných osob a jejich rodinných příslušníků mimo domácí prostředí. Organizace zábavného odpoledne v TRISII.

P1       Bezpečný prostor  

Občanské sdružení Como-3 gym, škola bojového umění Muay Thai v Ostravě, Třinci a Frýdlantu nad Ostravicí       

Vytvořit bezpečný prostor pro děti 6 - 12 let a vypěstovat v nich touhu po aktivním životním stylu - trénink bojového umění Muay Thai s důrazem na jeho duchovní aspekty.

P3       „Slovo na cestu“ pro léčbu duše

I4U, o.s. Český Těšín          

Poskytnutí 175 kusů knih (bible) do ambulancí a oddělení nemocnic v Třinci, Českém Těšíně a Jablunkově za účelem zpříjemnění pobytu pacientů.

P19     Oslava 90 let výročí založení dechového orchestru v Oldřichovicích     

Farní sbor Slezské církve evangelické a.v. v Oldřichovicích 

Představit dechovou hudbu široké veřejnosti.

P22     Jubilejní koncert k 30. výročí Folklorního souboru "Bystrzyca" a 50. výročí Dětského folklorního souboru "Laczka"   

Folklorní soubor "Bystrzyca" při MK PZKO Bystřice  

Oživení dávných zvyků, tradic a tím vyvolání v lidech, zvláště u mladší generace sounáležitost s kulturním dědictvím regionu.

P10     Prevence do škol - jak předcházet a řešit rizikové chování dětí a mládeže

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. v Třinci      

Preventivní působení na žáky druhého stupně základních škola a studenty středních škol, aby dokázali rozpoznat sociálně patologické jevy, aby se vyvarovali negativnímu jednání a chování a věděli jak řešit vzniklé problémy.

P11     Dědictví Karpat

Spolek Koliba, Košařiska, Milíkov u Jablunkova

Seznámit mládež, místní obyvatele a návštěvníky regionu se zvyky, které jsou charakteristické pro Moravskoslezské a Slezské Beskydy. Poslední dvě akce letošního projektu "Dědictví Karpat" (Deptání kapusty a seminář kroje v Karpatech).

P4       Pro děti matematika hrou aneb od korálku po abstraktní počítání       

Občanské sdružení Campanella Český Těšín   

Rozšíření a zkvalitnění Montessori vzdělávacího programu pro děti předškolního a školního vzdělání o výjimečně dokonalé didaktické pomůcky v oblasti "Matematika", pomoci kterých jsou děti schopné formou hry vykonávat matematické operace.

P28     Sportuj s námi       

OUTDOOR Europe, o.s. při Fit Factory Třinec 

Pokusit se starší děti a mládež odlákat od PC a virtuální reality zajímavou formou - rozvoj motoriky, obratnosti, fyzické zdatnosti a gymnastických dovedností.

P8       Kacper, Melichor a Baltazar v Třinci   

Charita Třinec         

Vytvořit tradiční setkání veřejnosti v příjemné posváteční atmosféře na veřejném prostranství - tříkrálový pochod Třincem.

Petra Jurásková, tisková mluvčí TŽ